VII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy
im. Witolda Lutosławskiego
Warszawa, 19-26 lutego 2009 r.

Laureaci

I Miejsce

Philip
Higham
Wielka Brytania















II Miejsce

Luka
Šulic
Chorwacja
III Miejsce

Georgi
Anichenko
Białoruś
#
IV Miejsce

Janina
Ruh
Niemcy

NAGRODY SPECJALNE ZA NAJLEPSZE WYKONANIE:


Grave  Miłosz Drogowski / Polska

Wariacji Sacherowskiej   Luka Šulic / Chorwacja

"Le coucou"  Philip Higham / Wielka Brytania


NAGRODA EUROPEJSKIEJ UNII MŁODZIEŻOWYCH KONKURSÓW MUZYCZNYCH EMCY:

Janina Ruh / Niemcy


NAGRODY DLA PIANISTÓW

Agnieszka Kozło / Polska

Miguel A. Ortega Chavaldas / Hiszpania

Jury

Kazimierz
Kord
przewodniczący
Warszawa


Andrzej
Bauer
Warszawa


Julius
Berger
Augsburg


Karine
Georgian
Londyn


Reinhard
Latzko
Wiedeń


Kazimierz
Michalik
Warszawa


Tomasz
Strahl
Warszawa


Tsoyoushi
Tsutsumi
Tokio
Daniel Veis


Daniel
Veis
Czechy

Uczestnicy


1. Georgi Anichenko / Białoruś

2. Thomas-Michael Auner / Austria

3. Matthias Bartolomey / Austria

4. Ingmar Beck / Niemcy

5. Hanna Dahlkvist / Szwecja

6. Claire-Lise Demettre / Francja

7. Miłosz Drogowski / Polska

8. Christian Fagerström / Finlandia

9. Wojciech Fudala / Polska

10. Julia Gniadek / Polska

11. Olena Guliei / Ukraina

12. Philip Higham / Wielka Brytania

13. Elisa Huteau / Francja

14. Janka Jàmbor / Węgry

15. Kornelia Anna Jamborowicz / Polska

16. Jee Yon Kim / Korea Południowa

17. Georgy Kolesov / Rosja

18. Agnieszka Kołodziej / Polska

19. Moises Lee / Korea Południowa

20. Marcel Markowski / Polska

21. Rebekka Markowski / Niemcy

22. Yoshika Masuda / Japonia

23. Woong-Whee Moon / Korea Południowa

24. Kajana Packo / Chorwacja

25. Marion Platero / Francja

26. Armance Quéro / Francja

27. Heiner Reich / Niemcy

28. Janina Ruh / Niemcy

29. Juliette Salmona / Francja

30. Benedikt Don Strohmeier / Niemcy

31. Woo-Hyoung Suh / Korea Południowa

32. Luka Šulic / Chorwacja

33. Katarzyna Świętochowska / Polska

34. Matteo Tabbia / Włochy

35. Payam Taghadossi / Austria

36. Noémi Boróka Tetézi / Węgry

37. Jin-Kyung Won / Korea Południowa

38. Jan Wójcik / Polska

39. Michał Zieliński / Polska