12. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy
im. Witolda Lutosławskiego
Warszawa, 1 - 12 maja 2024 r.

Terminarz

Koncert Inauguracyjny

30 kwietnia 2024 r., godz. 19:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia
im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie
mapa
program koncertu

Etap I

1 - 5 maja 2024 r.
Sala Kameralna Filharmonii Narodowej
ul. Jasna 5 w Warszawie
wstęp wolny
mapa

Etap II

6 - 8 maja 2024 r.
Sala Kameralna Filharmonii Narodowej
ul. Jasna 5 w Warszawie
wstęp wolny
mapa

Etap III

10 - 11 maja 2024 r., godz. 19:00
Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej
ul. Jasna 5 w Warszawie
mapa

Koncert Laureatów

12 maja 2024 r., godz. 18:00
Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej
ul. Jasna 5 w Warszawie
mapa

Etap I

1 maja 2024
Środa

godz. 16.30

Sesja I

35. Alejandro VIANA HERREROS / Hiszpania

36. Carlos VIDAL BALLESTER / Hiszpania

przerwa

38. Jing WANG / Tajwan

40. Antoni WOJCIECHOWSKI / Polska

przerwa

41. Antoni WRONA / Polska



2 maja 2024
Czwartek

godz. 10.00

Sesja II

42. Monika WŰRSTEN / Szwajcaria/Polska

przerwa

45. Aurora ZIELIŃSKA / Polska

przerwa

46. Clemente ZINGARIELLO / Włochy



godz. 16.30

Sesja III

47. Wiktoria ZORYCHTA / Polska

1. Isabel ANAYA / Hiszpania

przerwa

2. Gustaw BAFELTOWSKI / Polska

3. Joachim BIRMAN / Francja

przerwa

4. Cheng-An CHAN / Tajwan



3 maja 2024
Piątek

godz. 10.00

Sesja IV

5. Hanxiang CHEN / Chiny

6. Arthur DAEMS / Belgia

przerwa

7. Lucas GARCIA MURAMOTO / Brazylia/Japonia

8. Dominik GAWARKIEWICZ / Polska

przerwa

9. Johannes GRAY / Stany Zjednoczone Ameryki



godz. 16.30

Sesja V

10. Geirþrúður Anna GUðMUNDSDÓTTIR / Islandia

11. Michał HAŁOŃ / Polska

przerwa

12. Taroh HATANO / Japonia

13. María IGUAL DEVESA / Hiszpania

przerwa

14. Caterina ISAIA / Włochy



4 maja 2024
Sobota

godz. 10.00

Sesja VI

15. Esteban JIMÉNEZ SUÁREZ / Hiszpania

16. Jisoo KIM / Korea Południowa

przerwa

17. Tae-Yeon KIM / Korea Południowa

18. Sebastian KOZUB / Polska

przerwa

19. Filip KRZESZOWIEC / Polska



godz. 16.30

Sesja VII

20. Jungyoon LEE / Korea Południowa

21. Cyprien LENGAGNE / Szwajcaria

przerwa

22. Maria LESZCZYŃSKA / Polska

23. Jan LEWANDOWSKI / Polska

przerwa

24. Jean-Baptiste MAIZIÈRES / Francja



5 maja 2024
Niedziela

godz. 10.00

Sesja VIII

25. Alice MIRABELLA / Włochy

26. Artur MYCROFT / Polska

przerwa

27. Aleksandra NOWAK / Polska

28. Piotr OLESZ / Polska

przerwa

29. Claire PARK / Stany Zjednoczone Ameryki



godz. 16.30

Sesja IX

30. Filip SPORNIAK / Polska

31. Francesco STEFANELLI / Włochy

przerwa

32. Aneta STEFAŃSKA / Polska

33. Szymon SZOPA / Polska

przerwa

34. Konstancja ŚMIETAŃSKA / Polska